klimatyzacja ruda śląska
montaż klimatyzacji ruda śląska
montaż klimatyzacji mikołów

Referencje


 • MGSM PERSPEKTYWA

 • Przychodnia w Łaziskach Górnych

 • Urząd Miejski w Łaziskach Górnych

 • Z.W.HEDAR

 • KUFIKS

wiecej...

Uprawnienia


 • Świadectwo F gazy

 • Certyfikat GREE

 • Akredytacja Panasonic

 • Akredytacja Panasonic

 • Certyfikat Mitsubishi Heavy Industries

wiecej...

Pompy ciepła ( powietrze-woda)Wybierz Markę i Model:

- Panasonic
- NIBE


 • Przykładowe podłączenia

 • Schemat działania

wiecej...

VRF

Systemy klimatyzacyjne VRF (ze zmiennym przepływem czynnika chłodniczego)

Dla klimatyzacji większych obiektów, idealnym i coraz powszechniej stosowanym rozwiązaniem są systemy VRF (Variable Refrigerant Flow). Umożliwiają one budowanie rozległych systemów (łączna długość rurociągu w obrębie systemu VRF może wynosić nawet 1000 m), kilkudziesięciometrowe różnice wysokości pomiędzy jednostką zewnętrzną, a wewnętrznymi oraz największy wybór jednostek wewnętrznych. W obrębie jednego systemu możliwa jest praca jednostek wewnętrznych w dowolnych konfiguracjach typów (łącznie blisko 78 modeli, 16 typów). Sterowanie indywidualne lub/i centralne z możliwością komunikacji z BMS oraz sterowaniem przez Internet.

Systemy VRF występują w wersji chłodząco-grzejącej (dwururowy) oraz z odzyskiem ciepła (trójrurowy). To drugie rozwiązanie pozwala na jednoczesną pracę jednostek wewnętrznych w obrębie tego systemu w funkcji chłodzenia i ogrzewania. System może pracować w funkcji ogrzewania nawet przy temperaturze zewnętrznej do -20°C. Oznacza to, że w porach roku wiosna-jesień czy zima może ogrzewać/dogrzewać pomieszczenia jako dodatkowe lub wyłączne źródło ciepła (pompa ciepła odzyskuje energię cieplną rozproszoną w środowisku naturalnym).

Systemy VRF są bardzo popularne w krajach Dalekiego Wschodu, także w Europie Zachodniej. Od kilku lat również w Polsce obserwuje się znaczne zainteresowanie rozwiązaniami tego typu.

wiecej...

Rekuperacja

 Rekuperacja to proces odzyskiwania energii termicznej gazów wywiewanych i spalin, w celu dalszego jej wykorzystania. Proces ten przeprowadzany jest za pośrednictwem wymienników ciepła, potocznie nazywanych rekuperatorami.
Rekuperacja to także rozbudowany system wentylacji mechanicznej naszych mieszkań, domów, biur.
Wentylacja mechaniczna to proces wymiany powietrza w pomieszczeniach, niezależnie od warunków zewnętrznych. Wyposażona w rekuperator, stanowi system, dzięki któremu możemy odzyskać znaczną część energii cieplnej, która w przeciwnym wypadku, jest usuwana i tracona bezpowrotnie wraz z zanieczyszczonym powietrzem. Proces odzyskiwania energii cieplnej odbywa się za pośrednictwem rekuperatora, na zasadzie ?przekazywania ciepła? z ciepłego, zanieczyszczonego, usuwanego powietrza, do strumienia świeżego powietrza nawiewanego do pomieszczeń.
Zastosowanie systemu rekuperacji zwiększa efektywność wentylacji całego domu, obniżając przy tym znacznie koszty energii niezbędnej do jego ogrzania w okresie zimowym. W okresie letnim dostarcza świeże, przefiltrowane powietrze, omijając wymiennik ciepła. Przy systemie rozbudowanym o gruntowy wymiennik ciepła, możliwy jest także odzysk chłodu z gruntu.
wiecej...
P.W.GNEZA Piotr Gneza - właściciel
Klimatyzacja, wentylacja, rekuperacja
ekologiczne systemy grzewcze


ul. Mała 14
43-190 Mikołów


DANE KONTAKTOWE:
Tel: 511-759-400
Tel/Fax 32-240-51-23
E-mail: info[at]pwgneza.pl
NIP 641-243-47-45