klimatyzacja ruda śląska
montaż klimatyzacji ruda śląska
montaż klimatyzacji mikołów

Rekuperacja

 Rekuperacja to proces odzyskiwania energii termicznej gazów wywiewanych i spalin, w celu dalszego jej wykorzystania. Proces ten przeprowadzany jest za pośrednictwem wymienników ciepła, potocznie nazywanych rekuperatorami.
Rekuperacja to także rozbudowany system wentylacji mechanicznej naszych mieszkań, domów, biur.
Wentylacja mechaniczna to proces wymiany powietrza w pomieszczeniach, niezależnie od warunków zewnętrznych. Wyposażona w rekuperator, stanowi system, dzięki któremu możemy odzyskać znaczną część energii cieplnej, która w przeciwnym wypadku, jest usuwana i tracona bezpowrotnie wraz z zanieczyszczonym powietrzem. Proces odzyskiwania energii cieplnej odbywa się za pośrednictwem rekuperatora, na zasadzie ?przekazywania ciepła? z ciepłego, zanieczyszczonego, usuwanego powietrza, do strumienia świeżego powietrza nawiewanego do pomieszczeń.
Zastosowanie systemu rekuperacji zwiększa efektywność wentylacji całego domu, obniżając przy tym znacznie koszty energii niezbędnej do jego ogrzania w okresie zimowym. W okresie letnim dostarcza świeże, przefiltrowane powietrze, omijając wymiennik ciepła. Przy systemie rozbudowanym o gruntowy wymiennik ciepła, możliwy jest także odzysk chłodu z gruntu.
< powrót
P.W.GNEZA Piotr Gneza - właściciel
Klimatyzacja, wentylacja, rekuperacja
ekologiczne systemy grzewcze


ul. Mała 14
43-190 Mikołów


DANE KONTAKTOWE:
Tel: 511-759-400
Tel/Fax 32-240-51-23
E-mail: info[at]pwgneza.pl
NIP 641-243-47-45